Projekt Parking - 25 lat doświadczeń

Firma Projekt Parking została utworzona w 1998 roku. Naszą misją jest wspieranie administracji samorządowej i podmiotów prywatnych w rozwiązywaniu problemów komunikacyjnych, poprzez świadczenie usług kompleksowego zagospodarowania przestrzeni parkingowej.

Świadczymy pełen zakres usług - od doradztwa i projektowania poprzez organizowanie i wyposażenie, aż po zarządzanie parkingami. Dotyczy to zarówno płatnych stref w pasie drogowym, jak i wydzielonych parkingów na terenach publicznych i prywatnych. Zorganizowaliśmy strefy płatnego parkowania w 40 miastach oraz liczne parkingi powierzchniowe i kubatorowe, m.in. przy szpitalach, obiektach handlowych i centrach logistycznych.

Przez 20 lat działalności zdobyliśmy bogate doświadczenie, wypracowując własne standardy i gromadząc praktyczną wiedzę know-how. Od początku działamy innowacyjnie. W 1998 roku firma Projekt Parking zorganizowała pierwszą w Polsce strefę parkingową wyposażoną w parkomaty. W roku 2007 wdrożyła - również jako pierwsza w kraju - usługę pobierania opłat parkingowych przez telefon komórkowy. System moBILET) stał się ogólnopolskim standardem płatności mobilnych, a aplikację na smartfona nagrodzono w branżowych konkursach. Ostatnie lata przyniosły ciekawe projekty parkingowe, w których nasze przedsiębiorstwo pełniło rolę dostawcy i integratora systemów parkingowych, systemów płatności mobilnych, naprowadzania na wolne miejsca, monitoringu i rozpoznawania tablic rejestracyjnych czy ładowania pojazdów elektrycznych. Wzmocniło to nasze kompetencje w zarządzaniu złożonymi projektami opartymi o najnowsze technologie.